Google Drive 2 Trilyon Dosyaya Ulaştı

Google Drive 2 Trilyon Dosyaya Ulaştı

Tüm Google hizmetlerinin milyarları bulan kullanıcı sayısı var. Fakat bu haber, Google'ın kullanıcı sayısından ziyade ne kadar dosya barındırdığı ile ilgili olacak. Google Cloud platformunda G Suite'in Başkan Yardımcılığını yapan Prabhakar Raghavan'ın verdiği bilgiye göre, Google Drive şimdilik 2 trilyon dosyaya ev sahipliği yapıyor.

Prabhakar Raghavan, 2 trilyon dosya sayısını Londra'da düzenlenen Google Cloud Next etkinliğinde Business Insider'a açıkladı. Dokümanlar, resimler ve videolar da dahil olmak üzere her türden dosyayı kapsayan bu sayı, Google Drive'ın ne kadar çok kabul gördüğünü de ortaya çıkarıyor. 

Google Drive şu anda 1 milyar etkin kullanıcıya sahip mi henüz bilmiyoruz. Açıklanan son aktif kullanıcı sayısı, Ocak 2016'da açıklanan 800 milyon idi. Drive hesaplarının geçen bir yılın ardından 1 milyarı da aşmış olabileceği düşünülüyor. 

Gmail'in dosya eklerini işleme biçimindeki son değişiklikler, etkin kullanıcı sayısında da önemli ölçüde artış sağlayacaktır. Bilindiği üzere, Mart ayında 25 MB olan alınan dosya boyutu 50 MB'a yükseltilmişti. Gönderim sınırı ise 25 MB olarak kalmıştı. Bu boyutu aştığınız takdirde dosyalar Google Drive üzerinden gönderilebiliyor. 

Yeni Google Drive Güncellemesi ile iPhone’dan Android’e Transfer Nasıl Yapılır?

YORUMLAR