Google Drive 2.2'ye Sürükle Bırak Özelliği Geldi

Google Drive 2.2'ye Sürükle Bırak Özelliği Geldi

Google Drive mobil telefonlarda sürükle bırak özelliği ile beraber yenilenmiş ana menü güncellemeleri yaptı. Güncellemeler çok yakında otomatik olarak telefonlara gönderilecek.

Yeni güncellemeyle beraber Google Drive kendi içerisinde bulunan dosyaların üzerine dokunarak birden fazla dosyayı seçip başka bir klasöre kaydetmemize izin veriyor. Bir dosyanın üzerinde bir süre parmağınızı tuttuktan sonra kolaylıkla başka dosyaları da seçip bir grup oluşturabiliyor ve bunu başka bir klasöre sürükleyerek bırakabiliyorsunuz.

Google Drive 2.2 bu özellikleri nasıl kullanacağınıza dair küçük pencerelerle size yol da gösteriyor. Böylelikle web sürümünde olduğu gibi sürükle bırak işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Google bu özelliği henüz bazı telefonlara bir güncelleme olarak göndermiş değil. Ancak Tamindir sayfalarımızdan Google Drive indirerek Google Play’de güncellenen sürümüne ulaşabilmeniz mümkün. Şimdilik bu yeniliğin Türkçe alt yapısı da hazır değil ancak önümüzdeki günlerde bu sürüm telefonlarımıza otomatik olarak gelecek.

Google Drive özellikle çoklu paylaşım için ve profesyonel, kurumsal ofis çalışmalarında son derece kolaylık sağlayabiliyor.

Google'ın Ödeme Sistemi Google Pay Geliyor

Google Chrome 41 Yayınlandı

YORUMLAR