Google Drive Android Uygulaması Kullanışlı Bir Güncelleme Yaptı

Google Drive Android Uygulaması Kullanışlı Bir Güncelleme Yaptı

Verilerimizi bulut üzerinde depolama imkanı sağlayan Google Drive'ın Android uygulaması artık dosyaların ve klasörlerin kısayollarını masa üzerinde oluşturmamıza da izin veriyor.

Google'ın bulut depolama servisi Google Drive'da artık favori klasörlerin ve dosyaların kısayolları telefonun ana ekranına atanabilecek. Geçtiğimiz haftalarda da web servisinin tasarımını baştan aşağı yenileyen Google, şimdi ise Android kulanıcılarını sevindirecek bir hamle yapmış oldu. Google'ın devreye aldığı yeni özellik ile Google Drive ana uygulamasını açmaya gerek kalmadan dosyalara ve klasörlere ulaşılabilecek.

Bu güncellemenin oldukça küçük bir ayrıntı olduğu söylenebilir ancak Google Drive'ı etkin olarak kullananların oldukça işine yarayacağını da kabul etmek lazım. Karışık dosyalar arasında zaman harcamak yerine yeni eklenti sayesinde sık kullanılan dosyaları telefonun ana ekranına kısayol olarak atamak son derece kullanışlı olabilir.

Google Drive'da Kısayol Nasıl Oluşturulur?

Google Drive üzerindeki dosyaları ve klasörleri kısayol olarak atamak için telefonun Widget'lerinden yararlanıldığı gibi Google Drive'daki ayarlardan da faydalanılabiliyor. Öncelikle ana ekrana kısayol atamak için telefonun Widget'ler bölümünden Google Drive Widget'lerine ulaşmak ve ana ekranda bir yere sürüklemek gerekiyor. Ana ekrana yerleşen kısayola tıkladıktan sonra çıkan ekrandan herhangi bir klasör ya da dosya seçmek yeterli oluyor. Tüm ayarları yaptıktan sonra ana ekrandaki kısayol dilenildiği gibi ekranlar arasında sürüklenebiliyor.

Öte yandan yeni özelliği kullanmak için Google Drive'ın son sürümüne sahip olmak gerekiyor.

Google Drive Servisi Yeni Bir Özellik Daha Kazandı

Dünyada Bir Numaraya Yerleşen Google Duo’ya Kayıt Olanlara Uygulama Geldi


YORUMLAR