Google Drive Çok Yakında Tüm PC'yi Yedekleyebilecek

Google Drive Çok Yakında Tüm PC'yi Yedekleyebilecek

En çok kullanılan bulut tabanlı yedekleme sistemlerinden biri olan Google Drive, çok yakında tüm sistemimizi yedeklemeye hazırlanıyor. Hali hazırda fotoğraflarımızı ve dokümanlarımızı yedekleyebildiğimiz hizmet, PC'lerde ne var ne yok her şeyi yedekleyecek şekilde geliştirilecek.

Google'ın G Suite Blogunda yayınlanan bir makaleye göre Google Drive, yakın zaman içinde Yedekleme ve Senkronizasyon sistemine geçecek. Bu iki özellik hali hazırda var olan standart Google Drive özellikleri olan yedekleme uygulamalarından daha detaylı olarak yedekleme yapabilmemize olanak tanıyacak. Dolayısıyla bildiğimiz fotoğraf ve doküman yedekleme kategorilerinin yerine geçecek. Ancak, bu bilindik hizmetler kullanılmaya devam edilecekler.

Yayınlanan blog yazısına göre, hizmet 28 Haziran 2017'de kullanıma açılacak. Böylelikle bulut tabanlı sisteme kaydedilen her şeye Google Yedekleme ve Senkronizasyon vasıtasıyla her yerden ulaşılabilecek. Yeni Google Drive hizmeti Mac ve PC tabanlı tüm sistemlere entegre olacak ve bulut tabanlı bir hard disk gibi hizmet vermeye devam edecek.

Sadece bireysel kullanıcılar için

Google, 850 milyonun üzerinde kullanıcıya ve 2 trilyondan fazla dosyaya ev sahipliği yapan Drive'ı çok daha gelişmiş bir hale getirecek olan bu yeni özelliğini, aynı anda tüm dünyada kullanıma açacak. Bu arada bir dip not olarak belirtelim Google yetkilileri, Yedekleme ve Senkronizasyon uygulamasının şimdilik bireysel kullanıcılar için geliştirildiğini, kurumsal alt yapılarım Drive kullanmaya devam etmelerin altını da çiziyor.

Yeni Google Drive Güncellemesi ile iPhone’dan Android’e Transfer Nasıl Yapılır?

YORUMLAR