Google Drive Güncellendi

Google Drive Güncellendi

Google'ın kullanıcılarına bulut depolama servisi sunduğu Google Drive hizmeti 2014 yılının son ayına girdiğimiz günlerde güncellendi. Yeni yıl öncesi yapılan son güncelleme olması beklenen bu değişimde Google Dökümanlar ve Slaytlar servislerinde bir takım yeni özellikler göze çarpıyor.

Yapılan güncelleme ile birlikte yeni eklenen özellikler aşağıdadır:

  • Dökümanlar üzerinde tabloları farklı renklere boyama ve çizgi inceliklerine göre düzenleme özelliği mevcuttu. Bu özelliğin üzerine artık Dökümanlar üzerindeki hücrelerinizi dilediğiniz gibi birleştirerek renklendirip, çizgi inceliklerini ayarlayabileceksiniz.
  • Dökümanlara gelen bir diğer yeni özellik ise Dökümanlar'dan çıkmadan içerisindeki resimleri düzenleyebilme. Böylelikle üzerinde çalıştığınız Dökümanlar dosyasının içerisinde bulunan resimleri renklendirme, parlaklık ve şeffaflık oranlarını değiştirme gibi işlemleri Dökümanlar'dan çıkmadan direkt olarak içerisinde yapabiliyorsunuz.
  • Sunumların vazgeçilmez araçlarından biri haline gelen Google Slaytlar'da yeni bir özelliğe kavuştu. Oluşturduğunuz sunumlara numaralandırma ekleyerek sayfaların sağ altına kaçıncı sayfada olduğunuzu gösteren numaralar ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede hem siz hem de sunum yaptığınız kişiler sunumun neresinde olduğunuzu rahatlıkla takip edebilir.

Google yapılan değişiklikleri Google Drive'ın kendi Google Plus hesabı üzerinden dün açıkladı. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Dökümanlar ve Slaytlar, online olarak birden fazla kişinin aynı dosya üzerinde birlikte çalışmasına olanak sunuyor. Eğer daha önce denemediyseniz ve Office programlarına ihtiyaç duyuyorsanız, Google Drive'ı aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak indirebilir yada web üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Noel Baba’nın İzini Sürüyor

YORUMLAR