Google Drive Servisi Yeni Bir Özellik Daha Kazandı

Google Drive Servisi Yeni Bir Özellik Daha Kazandı

Dev arama motoru Google'ın kullanıcılarına sunduğu bulut hizmeti Google Drive'ın masaüstü uygulaması yepyeni özelliğine kavuştu.

Google'ın popüler bulut hizmeti Google Drive'ın senkronizasyon uygulaması kullanıcıları mutlu edecek bir özelliğe kavuştu. Bundan sonra Google Drive'ın masaüstü uygulamasında sürücü senkronizasyonları sırasında kullanıcının belirlediği klasörler senkronize edilecek. Bu özellik ile beraber kullanıcılar Google Drive üzerinde biraz daha üstünlük sağlamış oldu.

Google Drive'ın Mac ve PC uygulamaları üzerinde etkin olan özellik basit gibi görünebilir ancak, kullanıcıların özgürlüğü açısından önemli bir özellik olarak nitelendirilebilir. Google Drive'ı etkin olarak kullananların bu habere oldukça sevineceğini de söyleyebiliriz. Yeni özelliğe erişmek için Google Drive uygulamasını açmanız ve sırasıyla Menü>Tercihler>Senkronizasyon Seçenekleri yolunu takip etmeniz ve "Sadece bu klasörleri senkronize et" kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Özelliği aktif ettikten sonra özgürce istediğiniz klasörleri Google Drive üzerine depolayabilirsiniz.

Bu özellik sayesinde Google Drive'ın kotasında da önemli miktarlarda boşluklar kazanabileceksiniz.

Google Chrome 50 Yayınlandı, Hemen İndirin!

Google Chrome Artık Windows XP ve Vista'yı Resmi Olarak Desteklemiyor

YORUMLAR