Google Drive Yerini Google One'a Bırakıyor!

Google’ın bulut depolama servisi Google Drive, çok yakında yerini Google One’a bırakacak. 30TB’a kadar veri depolamaya izin veren yeni Google One’ın detayları haberimizde.

Her Google hesabı ile 15GB ücretsiz depolama alanı veren Google Drive’ın adı yakında değişecek. Mobil cihazların gelişmesi, 4K video formatının yaygınlaşması ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekiminin standart haline gelmesiyle kullanıcıların çok daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyduğunu  belirten Google, bulut depolama servisinde köklü değişikliğe gitti. Geçtiğimiz günlerde web platformunda tasarımı yenilenen Google Drive’ın hem adı değişti hem de yeni depolama alanı seçenekleri ve özellikler eklendi.

Google’ın önümüzdeki aylarda öncelikle belli ülkelerde kullanıma açacağı yeni bulut depolama servisi Google One, en az 100GB en fazla 30TB depolama alanı seçeneği sunuyor. 100GB aylık 1.99$, 200GB aylık 2.99$, 2TB aylık 9.99$ (1TB alan sahipleri 2TB’a yükseltilecek), 10TB aylık 99.99$, 20TB aylık 199.99$, 30TB aylık 299.99$ olarak ücretlendirilmiş. Şu anda Türkiye fiyatları açıklanmadığından paylaşamıyoruz. Mevcut Google Drive abonelikleriyle karşılaştırıldığında aynı fiyata daha fazla alan sunan servise aile paylaşımı da eklendi. 5 aile üyesi tek bir Google One hesabı kullanabiliyor.

Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraf’taki orijinal kalitede fotoğraf - videolar için daha fazla alana ihtiyaç duyan kullanıcılar için getirilen Google One, herkese bu senenin sonlarına doğru açılacak. https://one.google.com/getupdates adresinden kayıt yaptırıp ilk kullananlardan olabilirsiniz.