Google Drive'a Yeni Güvenlik Özellikleri Eklendi

Google Drive'a Yeni Güvenlik Özellikleri Eklendi

Profesyonellere yönelik Google Drive'a yeni güvenlik özellikleri eklendi. Google Drive for Work olarak bildiğimiz servisi iş amaçlı kullanan kullanıcılar artık 2 adet yeni güvenlik özelliği ile birlikte kullanacaklar.

Bulut depolama üzerinde yapılan çalışmalar sonucu getirilen yeni güvenlik özellikleri hem Google hem de çalışan kişiler için oldukça önem taşıyor. Google for Work hesabınız ile Google Drive kullanıyorsanız, artık bu 2 yeni özellikten de faydalanabileceksiniz.

Yeni gelen 2 adet özellik ise kişilerin Drive kullanımını ilgilendiriyor. Yeni özellikler sayesinde artık çalışan kişiler Drive üzerindeki paylaşımlarını düzenleyerek farklı şekilde paylaşımda bulunabilecekler. Örneğin çok önemli olan bilgileri sadece ilgili kişi ve departmanlar ile paylaşabileceksiniz. Diğer yeni özellik ise Drive uyarıları.

Çalışanlara özel Drive hesabınız üzerinden Google Drive kullanıyorsanız, admin panelinden yapacağınız paylaşımların özelliğine öre güvenliklerini arttırabilir ve paylaşımlarınızı dilediğiniz gibi düzenleyerek istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. Drive uyarıları da en az paylaşım özelliği kadar önemli. Çünkü uyarılar sayesinde belirlediğiniz özel durumlarda bildirim alarak durumdan haberdar olabiliyorsunuz. Bu özelliğin kullanımı ile ilgili örnek verecek olursak, iş ile ilgili bir dosya yada dökümanın farklı ve dışarıdan bir hesapla paylaşılması durumunda uyarı almanızı sağlayabiliyorsunuz. Böylece iş güvenliğiniz artmış oluyor.

Drive for Work uygulaması için gelen yeni 2 güvenlik özelliği dışında Google'ın getirdiği bir yeni özellik ise, Drive kullanmayan kişiler ile e-posta yoluyla daha iyi şekilde dosya paylaşımı yapmanızı sağlıyor.

Google tarafından resmi olarak açıklanan bu yenilikler şu anda Google Drive üzerinde aktif. Fakat haberin başında dediğim gibi, bu yeni gelen 2 özelliği kullabilmek için Drive for Work hesabınızın olması gerekiyor.

LG, Yeni Amiral Gemisini 28 Nisan'da Tanıtacak

YORUMLAR