Google Drive’da 5.000 Yeni Stok Resim Kullanılabilir Durumda

Google Drive’da 5.000 Yeni Stok Resim Kullanılabilir Durumda

Birkaç ay önce Google, Stok Resimler bölümünü genişletmeye karar verdi ve içeriği oluşturmak için  kullanıcılara nelerle ilgilendiklerini sordu.

Ardından da görselleri ve kategorileri gelen cevaplara göre belirleyen Google, dün blogunda yayımladığı yazıda kullanıcılarına önerilerinden dolayı teşekkür etti.

Şu an Google Drive’da doğa, hava durumu, hayvan, spor, yemek, eğitim, teknoloji, müzik ve 8 kategoride daha toplam 5.000 görsel bulmak ve bunları ve dökümanlar ile sunularda kullanmak mümkün. Görsellerin tümünde göze çarpan bir netlik ve kalite olduğunu belirtmeden de geçmeyelim.

Google Drive’da sunularınıza ve dökümanlarınıza stok görsel eklemek için yapmanız gereken öncelikle sayfada “Ekle” bölümüne tıklamak ve buradan “Resim” seçeneğini seçmek. Karşınıza “Resim Ekle” penceresi gelecek. Bu pencerenin solunda bulunan seçeneklerin sonunda “Arama”yı seçin. Karşınızda “Google”, “Life” ve “Stok Resimler” seçeneklerini göreceksiniz. “Stok Resimler”e tıkladıktan sonra aradığınız görsele ait sözcüğü yazdığınızda çıkan resimlerden istediğinizi kullanabilirsiniz.

Bu yeni özelliği denemek için Google Drive programını isterseniz bilgisayarınıza isterseniz mobil cihazlarınıza hemen indirebilirsiniz.

YORUMLAR