Google Drive'da İstediğiniz Dosyayı Bulmak Artık Çok Kolay!

Google Drive'da İstediğiniz Dosyayı Bulmak Artık Çok Kolay!

Popüler bulut dosya depolama servisi Google Drive, çarşamba günü açıklanan güncellenme ile birlikte kullanıcılarına istedikleri dosyayı bulabilmeleri için kolaylık sunmaya başlayacağını belirtti.

Eğer Drive'ı ister kişisel ister de iş amaçlı olarak çok yoğun kullanıyorsanız tahmin edersiniz ki Drive'ın içinde zaman zaman kaybolmak mümkün. Bu nedenle aradığınız dosyalara kolay ulaşmanızı sağlayacak 4 farklı yol sunan Google, böylelikle Drive kullanıcılarının kullanım deneyimlerini de geliştirmiş oldu.

İlk olarak artık Drive üzerinde arama kutusundan dosya türüne göre arama yapabiliyorsunuz. Ayrıca arama kutusu üzerinden gelişmiş arama seçeneklerini de açabiliyorsunuz artık. Diğer gelen değişiklerden bir tanesi de iOS kullanıcıları artık en son işlem yapılan dosyaları görüntülemek ve arama yapabilmek için anasayfadan 3D Touch'ı ya da iOS arama çubuğunu kullanabilecek. Yani Drive uygulamasını açmadan Drive dosyaları arasında arama yapmak mümkün olacak.

Yeni duyurulan özelliklerin kısa süre içerisinde Web, Android ve iOS platformlarında aktif olması bekleniyor. Yani şu an için yukarıda yazılı özellikleri bir süre daha kullanamayabilirsiniz. Fakat önümüzdeki günlerde aktif olacaklar.

YORUMLAR