Google Drive'dan Ücretsiz 1 TB Depolama Alanı Alın!

Google Drive'dan Ücretsiz 1 TB Depolama Alanı Alın!

Geçtiğimiz haftalarda sizlere Microsoft'un OneDrive üzerindeki depolama alanını oldukça sınırlandırdığını ve bunun kullanıcılar tarafından büyük bir öfkeyle karşılandığını aktarmıştık. Anlaşılan o ki Google bunu fırsat bilerek kullanıcıları Google Drive'a çekebilmek, bunu yaparken de kendine biraz fayda sağlamak konusunda oldukça kararlı. Artık Google Drive kullanıcıları 1 TB yani 1 Terabaytlık bir depolama alanına erişebilecekler fakat bunu için bazı yapılması gerekenler var.

Google, Drive üzerindeki 1 TB'lik bu alanı elde edebilmek için sizden Google Haritalar servisi üzerinde birer yerel rehber olmanızı ve bu rehberlikten elde ettiğiniz puanlara göre ödüller kazanmanızı istiyor. Dolayısıyla çok gezen daha çok puan alarak bir an önce 1 TB'lik ödülüne kavuşabiliyor.

Yerel rehberlik adımlarına geçiş yapmadan önce kaç puanla hangi ödülleri alabileceğinize dair listeye kısa bir göz atalım:

  • 1. seviye (0-4 puan): Özel etkinliklere katılım imkanı
  • 2. seviye (5-49 puan): Yeni Google ürün ve özelliklerine erken erişim
  • 3. seviye (50-199 puan): Google Haritalar'da resmi yerel rehber rozeti
  • 4. seviye (200-499 puan): Drive üzerinde 1 TB'lık ücretsiz depolama alanı
  • 5. seviye (500+ puan): 2016 yılındaki özel bir etkinliğe katılım ile Google Kampüsüne ziyaret imkanı

Şimdi gelelim yerel rehberlik sistemine. Bu sisteme giriş yapmak için ilk olarak https://www.google.com/local/guides/signup adresine gidiyor ve karşınıza çıkan ilk sayfadaki bilgileri doğru bir şekilde dolduruyorsunuz.

Verileri doldurduktan sonra kutucukları işaretliyor ve daha sonra “Kaydol” butonuna basarak devam ediyoruz.

Kaydol butonuna basmamızla birlikte yerel rehberlik başvurumuz da aktif hale gelecek ve hemen sistemi kullanmaya başlayabileceğiz. Yeni çıkan sayfada yer alan “Google Haritalar'a Git” butonu ile rehberliğe hemen başlayabiliriz.

Sizler için örnek bir sayfa açtım ve buradan nasıl puan kazanacağınızı göstermek istedim. Aşağıdaki örnek mekana fotoğraflar ekler, eksik bilgileri doldurur, yorum yazın kısmından puan verip yorumunuzu yazarsanız bu işlemlerden hemen puan kazanabiliyorsunuz. Bu işleri ne kadar çok mekan için yaparsanız o kadar çok puan kazanabileceğinizi ise belirtmeye bile gerek yok.

Özellikle de bulunduğunuz mekanlarda, yorum yapmayı unutmaz ve Swarm kullanırcasına kullanırsanız çok kısa sürede ihtiyaç duyduğunuz 200 puana erişebilirsiniz.

Google Drive hizmetini kullanmaya başlamak için hemen aşağıdaki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR