Google Drive'ın Yeni Arayüzü Duyuruldu

Google Drive'ın Yeni Arayüzü Duyuruldu

Hızla ilerleyen bulut depolama servisleri arasında geri kalmamak ve kullanıcılara daha pratik ve kullanışlı bir servis sunmak isteyen Google, Drive servisinde bazı değişiklikler meydana getireceğini duyurdu.

Google ilk olarak Google Drive kullanıcılarının artık masaüstü ve mobil platformlarında aynı arayüzü kullanacaklarını bildirdi. Bildiğiniz üzere Google Drive'ın masaüstü bilgisayarlar üzerindeki arayüzü ile mobil telefon ve tabletlerimiz üzerinde kullandığımız uygulamasının arayüzü farklıydı.

Kullanıcıların Drive üzerindeki işlemlerini daha kolay yapabilmesini sağlamak amacıyla değiştirilen arayüz üzerinde göze çarpan ilk şey eklenen ''New'' yani ''Yeni'' tuşu. Ekranın sol üstündeki tuş sayesinde tüm dçküman oluşturma ve dosya yükleme işlemlerini tek bir yerden gerçekleştirebileceksiniz.

Eski arayüze göre daha sade ve temiz görünen arayüz üzerinde en son kullandığınız dosyaların listeleri ve basitleştirilmiş bir araç çubuğu bulunuyor. Google'ın Drive üzerindeki değişikleri duyurmasıyla birlikte pek çok kişi eleştirmeye başlamıştı fakat Google yapılan değişikler ile Drive'ın çok daha rahat kullanılabilecek bir servis olduğunu vurguladı.

Yeni değişikliklerin tam olarak ne zaman servis üzerinde aktif olacağı açıklanmasada, önümüzdeki haftalarda Google Drive'ın yeni arayüzünü deneme fırsatı bulacağımızı düşünüyoruz.

Sadece arayüz değişimi değil, aynı zamanda performans ve hızlandırma geliştirmelerinin de yapıldığı Google Drive'ın yenilenen arayüzünü ve yaşayacağınız değişimleri merak ediyorsanız aşağıdaki tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Google Dokümanlara Microsoft Office Desteği Geldi

YORUMLAR