Google+ Dünyanın İkinci Büyük Sosyal Ağı Oldu

Google+ son zamanlarda hızlanan büyümesiyle dikkat çekiyordu ve en son istatistiklere göre Twitter ve YouTube'u geride bırakmış durumda.

Google+ Dünyanın İkinci Büyük Sosyal Ağı Oldu

Yapılan çalışmalara göre dünyadaki en büyük ikinci sosyal ağ Twitter ve YouTube’u geride bırakarak Google+ olmuş durumda. Farklı kaynakların istatistiklerine ve YouTube’un bir sosyal olup olmadığına dair tartışmalara rağmen Twitter’ı geride bırakan Google+’nın bunu gerçekleştirmiş olmasa bile çok kısa süre sonra gerçekleştireceği öngörülüyor.

Şimdilik herkes Google+ ve Facebook arasındaki rekabete gözünü dikmiş olsa da Facebook cephesinden beklenmedik sorunlar ve gerilemelere dair haberler gelmedikçe bu pek de olası görünmüyor. Zira Google+ hali hazırda Twitter ve Facebook arasında bir konuma sahip ve Google bu durumdan oldukça memnun sayılır.

Elbette Google’ın bütün servislerini bir şekilde Google+ ile bağdaştırması ve kullanıcıları sosyal ağı kullanmak için sürekli olarak bastırması da bu kullanıcı tabanının sebeplerinden bir tanesi olarak görünüyor. Üye sayısı olarak yüksek adetlere ulaşan servisin aktif kullanıcı oranlarının diğer sosyal ağlar kadar yüksek olmadığı da biliniyor.

En iyi Android oyunlarını sizin için derledik

YORUMLAR