Google Duo Android Versiyonu Bir Haftada 5 Milyon İndirmeyi Gördü

Google Duo Android Versiyonu Bir Haftada 5 Milyon İndirmeyi Gördü

Anlaşılan o ki Google, Hangout ile yakalayamadığı başarıyo Google Duo ile yakalayacak. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Google yeni video sohbet uygulamasını tüm dünyada erişime açmıştı. Aslında Hangouts üzerinden de görüntülü sohbet yapabiliyorduk; fakat Duo bu işi çok daha pratik ve kolay hale getiriyordu. Ayrıca Hangouts içerisinde görüntülü sohbet haricinde ihtiyaç duyulmayacak ek özellikler de yer almaktaydı. Google Duo ise sadece video aramalarına odaklanıyor, gereksiz ek özelliklerden arındırılmış sade bir arayüz sunuyordu. Duo'nun bu özelliği de onun bir hayli popüler olmasını sağladı.

Google'ın başındaki isim olan Sundar Pichai son yaptığı açıklamada Google Duo'un Android uygulama marketi Google Play üzerinden tam olarak 5 milyon kere indirildiğini duyurdu. Uygulamanın resmi çıkışının üzerinden sadece 1 hafta geçmiş olmasına rağmen bu derece yüksek indirilme rakamına ulaşmış olması büyük bir başarı.

Google Duo'nun başarılı olmasının bir diğer sebebi de uygulamanın hangi şartta olursa olsun görüşmeyi devam ettirebilmesi. WiFi bağlantınızda problem olduğunda mobil ağa geçiş yapabilen uygulama video kesilse de sesli görüşmeyi devam ettirebiliyor. Bu sayede karşınızdaki insan ile bağlantınız koğmuyor.

Eğer Google Duo'yu halen kullanmaya başlamadıysanız bu bağlantıları kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz:

Google Allo Android Nougat'a Entegre Olabilirdi

YORUMLAR