Google E-posta Güvenliğiniz İçin Chrome Eklentisi Yapıyor

Google E-posta Güvenliğiniz İçin Chrome Eklentisi Yapıyor

Google e-postalarınızı daha güvenli göndermenizi sağlamak için yeni bir Chrome eklentisi geliştirdiğini duyurdu. Bu eklenti sayesinde derin bir teknik bilgiye sahip olmadan şifrelenmiş e-postalar atabileceksiniz.

Geçtiğimiz günlerde güvenlik blogunda yaptığı duyuruda e-posta gönderiminde HTTPS protokolünün kullanıcılar arasında yaygınlaşamadığını belirten Google ekibi, kullanıcıları gönderilerini şifrelemek için zahmete sokmamak adına bir “extension” üzerinde çalıştığını duyurdu. End-to-End adını verdikleri Chrome eklentisi, açık ve kapalı anahtarlarla şifrelenip çözülüyor. Henüz Chrome markete konmayacağını belirten ekip, kaynak kodları sunarak piyasaya sürülmeden topluluktan test edip geri bildirim vermelerini istemiş.

Twitter kullanmak kadar kolay olmadığını belirtelim, fakat Google internette güvenliğine düşkün olup biraz teknik deneyime sahip kişilerin kullanabileceği bir yapı kurduklarını söylüyor. Kullanıma ne zaman açılacağı henüz belli olmayan eklentinin kaynak kodlarına ve ayrıntılı teknik bilgiye https://code.google.com/p/end-to-end/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Facebook Reklamları Google Aramalarınız ile Bağlantılı Olabilir

İnternette Şu Anda Neler Oluyor?

Angry Birds Stella Eylül'de Çıkış Yapacak

YORUMLAR