Google Earth İklim Değişikliğinin 30 Yıllık Ürpertici Videolarını Yayınladı

Google Earth İklim Değişikliğinin 30 Yıllık Ürpertici Videolarını Yayınladı

Küresel iklim değişiklikleri ve bunu önleyebilmek için yapılan anlaşmalara rağmen hala engellenebilmiş değil. Bunu ayaklarımızın altında giderek yaşlanan dünya üzerinde farkına varabilmemiz ise çok zor.

İklim değişiklikler Dünya üzerinde yeni başlayan bir süreç değil. Daha önce Buzul Çağı, aşırı ısınmalar ve soğumalar yaşayan gezegenimiz bu sorundan son yüzyılda daha çok etkileniyor. Bunun sebebi, doğanın kendi olağan ve sakin dengesine insan elinin değmiş olması. Sonuçta milyonlarca yıldır devam eden bu doğal sürece 19’uncu yüzyılda insan eli değince durum ciddileşti.

Google Erath İklim Değişikliği Videoları

Artık iklim bilimciler tarafından, dünya iklim sisteminde ciddi bir deformasyonun olduğu kabul ediliyor. Doğal dengenin bozulmasına neden olan insanlar, gerekli önlemler alınmadan çeşitli etkinliklerinin devam etmesi halinde, iklimdeki bu bozulmaların artacak ve bunun sonucu son derece yıkıcı olacak. Google Earth, dünyanın son 30 senesinde iklim değişiklerinin gezegen üzerinde nasıl etkiler yaptığına dair videolar yayınladı. Bu videolar gözle göremesek bile durumun çok ciddi olduğunu gözler önüne sürüyor. 

YORUMLAR