Google Earth Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle Buluştu

Google Earth Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle Buluştu

2000'li yılların başında oldukça popüler olan Google Earth, sanal gerçeklik teknolojiyle buluşuyor. Bundan sonra dünyayı gezmek daha gerçekçi (!) olacak.

Sanal gerçeklik günümüzde hızla ilerliyor ve neredeyse tüm sektörlere giriş yapmış durumda. Samsung, HTC, Google gibi büyük şirketler ise sürekli olarak sanal gerçeklik teknolojisini geliştirmek için çalışmalar yapıyor. Bu alanda yaptığı hamlelere bir yenisini daha ekleyen Google, Google Earth'i sanal gerçeklik ile buluşturacağını açıkladı. Google'ın açıklaması şu şekilde, "Earth VR ile isterseniz bir şehir üzerinden uçabilir veya en yüksek tepelere çıkabilirsiniz. Hatta uzaya bile süzülebilirsiniz."

Buna göre Google Earth ile daha gerçekçi deneyimler yaşanabilecek ve dünya istenilen herhangi bir noktadan tıpkı gerçekmiş gibi gözlemlenebilecek. Bu demek oluyorki Google Earth VR kullanarak şehirlerin üzerinde uçabilir, dağların zirvelerine çıkabilir ve dünyaya uzaydan bakabillirsiniz. Öte yandan Google'ın Steam üzerinde satışa sunduğu Earth VR tamamen ücretsiz ancak programı kullanmak için HTC Vive sanal gerçeklik setine sahip olmak gerekiyor. Şu an sadece tek bir gözlük ile kullanılabilen Google Earth VR, ilerleyen yıllarda başka gözlüklere de destek verecek. Earth VR ile şimdilik dünyanın sadece belirli bölgelerinde sanal gerçeklik turu yapılabiliyor. Yani Earth VR ile evinize şu an bakamayabilirsiniz.

Google VR Gözlük Setleri İçin Ön Siparişler Başladı

Google Translate Önemli Bir Güncelleme Aldı, Çeviriler Mükemmele Yakınlaştı

YORUMLAR