Google Etkin Olmayan Hesap Yöneticisini Kullanıma Sundu

Google Etkin Olmayan Hesap Yöneticisini Kullanıma Sundu

Google, hesabınızı kullanmayı sonlandırdığınızda ne olacağını kontrol etmek için yeni bir yol buldu. Yeni Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi şu an Google Ayarları’nda hesabınız için bir zaman aşımı süresi ayarlamanızı sağlıyor.

Eğer en az üç ay en fazla bir yıl hesabınıza giriş yapmazsanız Google bunu bildirmek için bir telefon numarası ya da alternatif bir e-posta adresi istiyor. Google size bir seçenek olarak hesabınızda bulunan verilerin kaybolmaması için, hesabınızın artık etkin olmadığına dair bir e-posta ile bildirim gönderilecek ve tüm Google servisleri ile verilere erişmesine izin verilecek 10’un üzerinde bağlantı ekleme olanağı sunuyor. Son bir seçenek de Google’ın hesabınızı sizin adınıza silmesi ve içindeki tüm verileri yok etmesi. Tüm bunlara ve daha fazla bilgiye şu adresten ulaşmak mümkün: http://tamind.ir/g5d

Bir blog yazısında Google “dijital yaşam sonrası”nı nasıl planlayacağınızı ayrıntılı olarak açıkladı. Kullanıcının yaşamını yitirmesinden sonra hesaplarına ne olması istendiğini önceden planlayan ilk şirket Google değil. Gizlilik Koşullarında bu durum yer alsa dahi Facebook gibi sosyal ağlarda da bu gibi seçenekler mevcut. 

Türkiye'de İnternet 20 Yaşına Girdi

YORUMLAR