Google, Ev Telefonlarına Yönelik Servisi Fiber Phone'u Duyurdu

Google, Ev Telefonlarına Yönelik Servisi Fiber Phone'u Duyurdu

Dev arama motoru Google, ev telefonlarına yeni bir soluk getirecek olan son teknoloji ürünü Fiber Phone'u tanıttı.

Akıllı telefonlar alıp başını gidiyor ancak sabit hatların aileler için önemini de unutmamak lazım. Tam da bu noktaya vurgu yapan Google, ailelerin farklı şehirlerde yaşayan bireylerini sevindirecek bir hizmetini duyurdu. Google'ın tanıttığı hizmete göre, Fiber Phone adını alacak olan bir telefon ile aylık 10 dolara tüm şehirler arası sınırsız görüşme imkanı olacak. Evdeki mevcut internet hattı üzerinden iletişim kuracak olan telefon, sabit hatların sahip olduğu her şeye sahip olacak.

Daha öncelerden de ev telefonlarına yönelik bir çalışma yapacağı bilinen Google, bu sayede ev telefonlarına da el atmış oldu. Evlerdeki mevcut internet hattına ek olarak aylık 10 dolar fiyat ile gelecek olan hizmet ile hem yerel hem de uluslararası görüşme yapılabilecek. Uluslararası görüşmeler ise Google Voice üzerinden aktarılacak. Ayrıca Fiber Phone'nun sahip olduğu bulut özelliğiyle her yerden  kendi hattınıza bağlanabileceksiniz.

Fiber Phone için bir de internet sitesi açan Google, başvuruları bu link üzerinden alıyor. Daha detaylı bilgi için buradaki linke başvurabilirsiniz. Ancak hemen heyecanlanmayın. Bu servis henüz sadece ABD eyaletlerinde geçerli. Kuzey Amerika'dan başka bir yerde şimdilik çalışmayacak. 

Google Çin'in Güvenlik Duvarını 102 Dakikalığına Aştı

Google Maps'e Güvenip Yanlış Evi Yıktılar

YORUMLAR