Google Facebook Messenger’a Rakip Olacak Allo ve Duo Messenger Uygulamalarını Duyurdu

Google Facebook Messenger’a Rakip Olacak Allo ve Duo Messenger Uygulamalarını Duyurdu

Google I/O 2016 Konferansında uçan uca şifreli mesaj ve video sohbet uygulamaları Allo Messenger ve Duo Video Chat duyuruldu. Allo Messenger yapay zekaya sahip bir sohbet uygulaması ve kullanıcısının sohbet davranışlarını öğrenebilecek.

Uçtan uca şifreli sohbet uygulamaları kervanına bu yaz Allo ve Duo adıyla iki ürün daha katılıyor. Google’ın duyurduğu bu iki uygulamadan Allo Messenger renkli bir mesajlaşma aracı, Duo ise görüntülü konuşma için kullanılacak. Gelecek günler içerisinde Facebook'un messenger uygulamasına bu iki uygulamanın nasıl bir rakip olacaklarını daha iyi görebileceğiz.

Allo Messenger nedir?

Uçtan uca şifreleme hizmetiyle gelen Allo’nun kendi yapay zekası var. Hangouts ve Taps gibi uygulamalarda da tecrübe ettiğimiz bu özellik Allo için çok daha geliştirilmiş durumda. Allo Messenger size gönderilerimn mesajları ve resimleri analiz edebilme yeteneğine sahip olacak. Eğer size bir kedi emojisi gönderildiyse buna karşılık olarak gönderebileceğiniz resimleri önerebilecek ya da seçimi size bırakacak. Allo daha çok, emoji destekli bir sohbet uygulaması olarak düşünülmüş.

Google yönetcilerinden Amit Fulay, başında olduğu Allo Messenger projesini aşağıdaki gibi tarif etti. Google Assistant ile entegre olabilen Allo, uygulamalar arasında geçiş yapmadan arama yapmamıza, adres göndermemize ve resim seçmemize de olanak verecek.

Duo video sohbet nedir?

Şifrelenmiş güvenli karşı karşıya sohbet için geliştirilen Duo ise aynı Allo gibi emojilerle desteklenen bir görüntülü iletişim uygulaması olacak. Duo'nun video kalitesi 720p olarak tanıtıldı. Duo ile videoları çağrıya cevap vermeden önce izlemeye başlama şansınız var. Bu özelliğe de "Konck Knock" adı verilmiş. Aşağıdaki videodan nasıl çalıştığını izleyebilirsiniz. Her iki uygulamanın Temmuz aylarında Google uygulama mağazasında olacağı açıklandı. 

Facebook Gönderilere Videolu Yanıt Verme Özelliğini Devreye Sokuyor

YORUMLAR