Google Fit Android L İle Birlikte Gelecek

Google Fit Android L İle Birlikte Gelecek

Google’ın I/O Geliştiriciler Konferansı’nda duyurduğu yeni ürünlerinden birisi de Google Fit idi. Android kullanıcılarının fitness ve sağlık durumlarını takip edecekleri platform aynı gün geliştiricilerin beğenisine sunuldu.

Google’ın San Francisco’da gerçekleştirdiği ve eş zamanlı olarak internetten takip edilen dev etkinliği I/O’da tanıtılan yeni Google ürünlerinden sadece biri olan Google Fit, yeni Android sürümü olacak Android L’de varsayılan uygulamalar arasında yer alacak. Mobil cihaz ve giyilebilir teknolojilerdeki sensörleri kullanarak kullanıcıların sağlık ve fitness ile ilişkili verilerini tutarak önerilerde bulunacak. Örneğin kilo vermeye yönelik bir uygulama olan Noom, egzersiz verilerinizi, kilonuzu ve yeme alışkanlarınızı gerçek zamanlı olarak takip edecek ve çok yemek yemeğe başladığınızda sağlığınızı kaybedeceğinizden uygulama size dur diyerek sağlığınızı her daim korumanıza yardımcı olacak.

Apple’ın duyurduğu gün büyük ses getiren sağlık uygulaması ve servisi Healthkit’e (iOS 8 ile birlikte gelecek.) bir yanıt niteliğinde olan Google Fit için anlaşma sağlanan şirketler arasında Nike+, LF, Adidas, Basis, Runtastic, RunKeeper, Polar, HTC ve Motorola'nın bulunduğu etkinlikte açıklandı. Uyku düzeni, kalp ritmi, spor aktiviteleri vb. verilerin kaydını tutacak olan Google Fit Platformunun SDK’sı birkaç hafta içerisinde geliştiricilere dağıtılacak.

Google Dokümanlara Microsoft Office Desteği Geldi

YORUMLAR