Google Fotoğraflar’a İki Önemli Özellik Geldi

Google Fotoğraflar’a İki Önemli Özellik Geldi

Popüler bulut depolama servisi Google Fotoğraflar, yepyeni bir özelliğe daha kavuştu. Birçok Android tabanlı telefonda yüklü olarak gelen servis, ‘Favoriler’ özelliğini devreye sokarak, platformun en temel eksikliklerinden birisini kapatıyor.

Teknoloji devinin, telefonunuzdaki fotoğrafları yedeklemenize olanak sağlayan Google Fotoğraflar uygulaması, önemli bir özellik kazandı.  

Kullanıcılar, yeni özellikle birlikte fotoğraflarını sağ üst köşeye yerleştirilen yıldıza tıklayarak, 'Favoriler' albümüne hızlı bir şekilde ekleyebilecek. 'Sık Kullanılanlar' olarak da adlandırılan özellikle birlikte, kütüphaneniz içinde sevdiğiniz fotoğraflar için ayrı bir klasör oluşturabileceksiniz.

 

 

Sadece kendi kütüphanenizdeki fotoğraflar için geçerli olacak olan Favori özelliği, popüler bulut depolama servisinin temel eksikliklerinden birisini kapatmış oldu. 

Google’ın yenilikleri bununla da sınırlı değil. Fotoğraflar uygulaması için dikkat çeken bir diğer önemli özellik ise ‘Beğeni’ butonu oldu. Yalnızca ailenizin ya da arkadaşlarının sizinle paylaştığı fotoğraflar için geçerli olacak özellikle birlikte, fotoğraflara kalp koyarak beğenebileceksiniz.

Google, I/O 2018'de hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen Fotoğraflar uygulamasının yapay zeka desteğine sahip olacağını ve eski dönemlerden kalma siyah beyaz fotoğrafları analiz ederek ve renkli versiyonunu sunacağını açıklamıştı.