Google Fotoğraflar Birinci Yaşını 200 Milyon Kullanıcıyla Kutladı

Google Fotoğraflar Birinci Yaşını 200 Milyon Kullanıcıyla Kutladı

Google'ın Google+ projesi kapsamında hayat bulan ve sonra bağımsız bulut tabanlı fotoğraf depolama servisi olarak hayatına devam eden Google Fotoğraflar, bir yılı geride bıraktı. Google Fotoğraflar'ın ulaştığı kullanıcı rakamı dudak uçuklattı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda popüler resim servisi Picasa'nın fişi Google tarafından çekilmişti ve gerekçe olarak Google Fotoğraflar'ın daha etkin kullanılmasının amaçlanması gösteriliyordu. Amacına ulaşan Google, Google Fotoğraflar'ın birinci yaşında özel bir istatistiği kişisel blogundan kullanıcılarıyla paylaştı. Tam bir yılda 200 milyon kullanıcıya ulaşan servis Google'ı bile şaşkınlığa uğratmış durumda.

Bulut sistemine sahip olan Google Fotoğraflar, bir yıl içerisinde 200 milyon kullanıcıya ulaştı ve toplamda 13.7 petabyte alanı kullanıcılarına geri kazandırdı. 24 milyardan fazla selfie kategorisinin yer aldığı serviste 2 trilyonu aşkın etiketlenmiş fotoğraf yer alıyor. 1.6 milyar animasyon, kolaj ve özel film Google Fotoğraflar servisi tarafından oluşturuldu. Bir yılda ulaşılan bu rakamlar Google'ı da şaşkınlığa uğratmış olacak ki, dev firma bu olayı ufak bir kutlama ile kullanıcılarına duyurdu. Geçtiğimiz ay Mayıs ayında ortaya çıkan Google Fotoğraflar, şu an iOS, Android ve Web sürümü olarak hizmet ediyor. 

Google Fotoğraflar'ın henüz bir yıl gibi bir sürede ulaştığı bu rakamlar rakiplerini endişelendiriyor.

Google Raspberry Pi 3 İçin Android Desteğini Resmen Başlattı

Google Android Güncellemelerinin Neden Bir Kabusa Dönüştüğünü Açıkladı

YORUMLAR