Google Fotoğraflar’da Kapasite İki Katına Çıktı!

Google Fotoğraflar’da Kapasite İki Katına Çıktı!

Google’ın popüler bulut depolama hizmeti Google Fotoğraflar, önemli bir güncelleme aldı. ABD’li şirket, Canlı Albümler özelliğindeki fotoğraf sınırını iki katına çıkardığını açıkladı.

Geçtiğimiz ekim ayında kullanıma sunulan Canlı Albümler özelliği, yüz tanıma algoritması sayesinde kişileri ve hayvanları otomatik olarak kategorize edebiliyordu. İlk etapta 10 bin fotoğraf ve video ile sınırlı tutulan özellik, bu yönüyle bazı kullanıcılardan tepki almıştı.

Kullanıcılardan gelen çağrılar üzerine harekete geçen Google, yayınladığı güncelleme ile Canlı Albümler’deki fotoğraf sınırını 20 bine çıkardığını duyurdu. Buna ek olarak, Canlı Albümler’e 20 bin fotoğraftan daha fazlasını eklemeye çalıştığınızda, sistem sizleri “canlı albüm duraklatıldı” uyarısı ile karşı karşıya bırakacak, ancak çoğu kişinin bu yazıyı göreceğine pek ihtimal vermiyorum.

google fotoğraflar canlı albümler

Canlı Albümler özelliği, geçmişte çektiğiniz fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla albüm şeklinde paylaşmanızı sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Canlı Albüm oluşturmak ve içine istediğiniz fotoğrafları eklemek. Ardından albümlerinizi ailenizle veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Google, geçtiğimiz günlerde bazı video formatları için artık sınırsız depolama sunulmayacağını açıklamıştı. Google Fotoğraflar’ın destek verdiği video formatları şu şekilde: mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts ve .mkv.

Bu formatlar dışındakileri kullanmak isteyen kişilerin Google’ın ücretli bulut uygulaması Google One’ı tercih etmeleri gerekecek.