Google Fotoğraflar İle Tüm Telefonlar Bokeh Efekti Yapabilecek!

Akıllı telefon kameraların olmazsa olmaz özelliklerinden portre modu (bokeh efekti) Google'ın Fotoğraflar uygulamasıyla tüm telefonlara geliyor. Şu anda test aşamasında olan bu özelliği ile birlikte yazılımsal olarak fotoğraflarınızı düzenleyebileceksiniz.

Bazı kullanıcıların Google Fotoğraflar uygulamasına gelen test özelliği sayesinde fotoğraflara bokeh efekti yapılabiliyor. Google'ın bu manuel bokeh efekti, bir akıllı telefonun kamerası tarafından üretilen bokeh efektinden farklı çalışıyor. Google Fotoğraflar'daki bu özellik herhangi bir fotoğrafa sonradan bokeh efekti yapmaya olanak sağlıyor.

Özellikle ucuz bütçeli telefonlar için önemli bir özellik olan manuel bokeh efektin henüz test sürecinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Fakat Google Plus kullanıcısı Vegar Henriksen'in sosyal medyaya yüklediği bir deneme çekimine göre bu özelliğin gerçekten başarılı olabileceğini söylersek yanlış olmayacaktır. Yukarıda gördüğünüz üzere Google Fotoğraflar aracındaki bu efekti, önceden çektiğiniz fotoğrafa uygulayabilir ve ardından kendinizce ayarlayabilirsiniz.

Şimdilik ne zaman sunulacağı bilinmeyen bu özelliği merakla beklediğimizi ifade edebiliriz. Google'ın yazılımını kullanarak yapılacak bokeh efektleri sayesinde pek çok kişi daha güzel fotoğraflar hazırlayabilecek.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz, Google Fotoğrafların bu özelliği başarılı olabilir mi?