Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

Google I/O etkinliğinde şimdiye kadar gördüğümüz en büyük yenilikler Google Photos (Fotoğraflar) servisine geldi. Google, fotoğraflar uygulamasının aylık aktif kullanıcı sayısının 500 milyona ulaştığını duyurdu. Güncellenen istatistiklerle birlikte şirket, bugüne kadar 1.2 milyardan fazla fotoğrafın platforma yüklendiğini de belirtti. Dahası, anıları diğer aile üyeleriyle paylaşmaktan tutunda, albümleri fiziksel kitap olarak basmaya kadar pek çok özellik açıklandı.

Sundar Pichai'nin sunumuyla başlayan Google I/O etkinliğinde, sıra Google Fotoğraflar'a geldiğinde sahneye Anil Sabharwa çıktı. "İki kısa yıl içerisinde gördüğümüz momentum dikkat çekici" diyen Sabharwa, yaşadığımız anıların gönderilmesini ve alınmasını kolaylaştırmak için Google Fotoğraflar'a 3 yeni özelliğin eklendiğini duyurdu. 

"Sizi, arkadaşlarınızı ve ailenizi birbirinize bağlı tutmak için uygulamanın bir eksiği yok. Ancak, ele alınması gereken hala büyük ve farklı bir sorun olduğunu görüyoruz" diyen Sabharwa, özellikleri birer birer sıraladı.

Önerilen Paylaşımlar

Bu özellik, paylaşmanız gereken fotoğrafları ve kişileri anımsatan, daha sonrada öneren makine öğrenimini kullanıyor. Tek bir dokunuşla bunu yapabiliyorsunuz. Facebook Messenger'da bulunan Photo Magic özelliğine benziyor da diyebiliriz.

Paylaşılan Kütüphaneler

Artık tüm kütüphanenizi belirlediğiniz insanlarla paylaşabilirsiniz. Hangi fotoğrafları paylaşacağınızı belirli bir tarihe kadar değiştirebilirsiniz. Kullanıcılar, paylaşılan tüm fotoğrafları görecekleri bir bildirim alacaklar ve istedikleri fotoğrafı kendi kütüphanelerine kaydedebilecekler. Bu özellikte Facebook Moments'a benziyor diyebiliriz. Belirlediğiniz insanlara ait olan tüm fotoğrafları otomatik olarakta kaydedebilirsiniz.

Google Fotoğraflar'ı Fiziksel Albüm Haline Getirebileceğiz!

Google Fotoğraflar artık makine öğrenimini kullanarak, birkaç dakika içerisinde fotoğraflarınızı fiziksel albüm haline getirebiliyor. Sanırım bu Google Fotoğraflar'ın yeni özellikleri arasında en çok dikkat çekeni oldu. 

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

Gmail'e Akıllı Yanıt Özelliği Geldi

Aktif Android Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

YORUMLAR