Google Fotoğraflar, Play Store'da 1 Milyar İndirmeyi Geride Bıraktı

Google Fotoğraflar, Play Store'da 1 Milyar İndirmeyi Geride Bıraktı

Bir telefon alırken dikkat ettiğiniz ilk üç özellik nedir? Fotoğraf çekme kalitesini ilk üçe koymadıysanız şaşırırım. Malum, telefonlarımızın en önemli işlevlerinden biri de fotoğraf çekmek. Her geçen gün daha kaliteli fotoğraflar çeken telefonların çıkması ve bu fotoğrafları paylaştığımız uygulamaların da aynı hızla artması, beraberinde hafıza problemini getirdi. Peki ya çare?

Çare Google Photos! Google Fotoğraflar uygulaması, aslında son dönemde sıkça duyduğumuz bir bulut programı. “Peki ya bulut uygulaması nedir?” diye sorarsanız kısaca, verilerinizin sanal bir makinede yani ‘bulut’ta depolanmasını sağlayan teknoloji. Eğer hala bir bulut sistemi kullanmaya başlamadıysanız geç kalmışsınız, çünkü 31 Mayıs tarihinde Google Fotoğraflar Play Store’da tam tamına 1 milyar indirilme sayısına ulaştı. Üstelik uygulama yalnızca Android için değil, iOS işletim sisteminde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Play Store’da bu sayıya ulaşan 22. uygulama olma başarısını yakalayan fotoğraf uygulamasından sonra, sizce 23. sıraya ne yerleşecek? Instagram, 1 milyara ulaştığında sıradakinin Snapchat olması bekleniyordu, peki bunun gerçekleşmemesine şaşırdık mı? Hayır.

Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

Google Fotoğrafların Bilmeniz Gereken 9 Özelliği

Bulut Depolama Servisleri Arasında Veri Transferi Nasıl Yapılır?

YORUMLAR