Google Fotoğraflar Uygulamasında Albüm Paylaşma Özelliği Aktif Hale Getirildi

Google Fotoğraflar Uygulamasında Albüm Paylaşma Özelliği Aktif Hale Getirildi

Teknoloji geliştikçe fotoğrafların saklanma koşulları da değişiyor. Eskiden dolabımızın köşesinde duran fotoğraflar, günümüzde GB'lerce olmasına rağmen çeşitli servisler yardımıyla hiç bir ücret ödenmeden bile saklanabiliyor. Ücretsiz olarak fotoğraf arşivlememize yarayan servislerden birisi de Google’ın Fotoğraflar uygulaması. Google'ın kullanıcıları için geliştirdiği ve ücretsiz olarak resim saklama imkanı sunan fotoğraflar uygulaması hem masaüstü hem de mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanılabiliyor. Belirli aralıklarla güncellenerek uygulamanın aktif tutulmasına önem gösteren Google, geçtiğimiz günlerde albüm paylaşma özelliğini aktif hale getirdi. Yani artık Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak ailenizle veya arkadaşlarınızla özel olarak albümlerinizi paylaşabilirsiniz.

Fotoğraflar uygulaması üzerinden resim paylaşma özelliğinin yanı sıra çok fazla boyuta sahip olmayan videolarınızı da paylaşma imkanınız var. Paylaştığınız dosyaları ise arkadaşlarınıza gönderebilmek için etiket sistemini kullanmanız gerekiyor. Yani güvenliğiniz için o albümü görmesine izin verdiğiniz kişilerin isimlerini yazmalısınız.

Albüm etiketleme ve paylaşma desteğinden sonra akıllı temizlik sistemini de Google Fotoğraflar üzerinden kullanabilirsiniz. Aktif olarak kullandığınız hesabınızda belirli zaman dilimlerinde seçili fotoğrafları silebilir ve böylelikle hesabınızı temiz bir halde tutabilirsiniz.

Google Fotoğraflar'ın güncellenmiş halini denemek isterseniz aşağıdaki uygulamaları indirebilirsiniz:

Android'de Dosya, Fotoğraf ve Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Google Drive'da İstediğiniz Dosyayı Bulmak Artık Çok Kolay!

YORUMLAR