Google, Fotoğraflardaki Yazıları Çevirmeye Hazırlanıyor

Google, Fotoğraflardaki Yazıları Çevirmeye Hazırlanıyor

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan arama motoru Google, yeni projeler üretmekte ve bunları aktif hale getirmekten hiçbir zaman geri kalmıyor. Şirket yıllardır yabancı dilleri çevirme konusunda başvurduğumuz başarılı çeviri servisi Google Translate'e herkesin şaşıracağı büyük bir güncelleme yapacak.

Öğrenciler, çalışanlar ve turistlerin vazgeçemediği Google Translate artık fotoğraflardaki yazıları anında çevirebilecek. Android Police (aşağıdaki ekran görüntülerini çeken site) adlı internet sitesinin yaptığı habera göre henüz test aşamasında olan bu özellik eğer her şey yolunda giderse yavaş yavaş dünya çapında yaygınlaşabilir. Google Translate masaüstü cihazların yanı sıra mobil cihazlarda da oldukça popüler bir şekilde kullanılıyor. Bu yeni güncellemenin ise öncelikli olarak Android üzerinde çalışan Google Translate için gelmesi bekleniyor. Sadece belirli dillerde test edilmeye başlanacak bu özellik şimdiden yazılan haberler dolayısıyla yoğun ilgi gördü bile.

Google Translate cep telefonunuzdan çektiğiniz yazılı bir görseli anında çevirmeye çalışacak. Tabii henüz yeni bir proje olduğu için fazla bir başarı beklemek doğru olmaz. Yabancı bir lokantaya gittiğinizde menüleri çevirebilecek, anlamadığınız yol tabelalarını kendi dilinizde okuyabileceksiniz. Google Translate'in resim çevirme özelliği İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca olmak üzere toplam 7 dilde çalışacak.

Fotoğraf çevirme özelliğin dışında Google, Translate servisine konuşmaları çevirme özelliği de kazandıracak. Böylelikle karşılıklı bir diyalog içindeyken muhabbet etmekte zorlanmayacaksınız. Bu iki muhteşem özellik geliştirmelerin sonunda zamanla aktif hale getirilecek ve rahatlıkla kullanılabilecek.

Google Translate'e aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Siz hayatınızda hiç fotoğraf çevirmeye ihtiyaç duydunuz mu?

Google Translate Çeviri Uygulaması Çevrimdışı Nasıl Kullanılır? 

YORUMLAR