Google Fotoğraflar'ın Gelişmiş Paylaşım Özellikleri Geldi

Google Fotoğraflar'ın Gelişmiş Paylaşım Özellikleri Geldi

Google fotoğraf arşivleme servisi Google Photos (Google Fotoğraflar), her geçen gün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay yapılan Google I/O 2017 etkinliğinde kazanacağı yeni özelliklerin bir özetini gördüğümüz uygulama, Android kullanıcıları için yeni paylaşım özelliklerini bugün itibarıyla aldı. 

Eğer Google Fotoğraflar uygulamasını sıkça kullanan biriyseniz, bu haber sizi çok mutlu edecektir. Çünkü bugün itibarıyla Android kullanıcıları, Google Fotoğraflar uygulamasının sağ alt kısmında "Paylaşım" adını taşıyan yeni bir sekme görecekler. Üzerine dokunduğunuzda, yakın zamanda paylaşılan albümlerin ve mevcut yüz tanımaya dayalı olarak arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşılacak albümler hakkında genel bir fikir edineceksiniz. 

Sadece bu kadar mı? Elbette değil. Google Fotoğraflar artık önerilen fotoğraf kümelerini de içeriyor. Google, paylaşılan bir etkinlikten fotoğraflarınızı albümlere eklemek için arkadaşlarınızın önerdiklerinin yanı sıra başka alternatifler de sunuyor. Diğer yandan, Paylaşılan Kütüphaneler gibi riskli olabilecek bir özellikte bulunuyor. Ancak diğer insanların da fotoğraflara erişebilme riski bulunan bu özellik için Google akıllıca bir hamle yapmış; yalnızca belirli bir zaman öncesinden fotoğraflara izin veriyor. 

Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

YORUMLAR