Google, Geciken Nexus 6P Teslimatları için 25 Dolar Ödüyor

Google, Geciken Nexus 6P Teslimatları için 25 Dolar Ödüyor

Google'ın geçtiğimiz sene çıkardığı Nexus 6 modeli ile istenen başarıya ulaşamamasından sonra bu sene tanıttığı yeni modelleri 5X ve 6P modellerinden Nexus 6P'nin ilk sahiplerinden bazılarını telefonlarını henüz alamadı.

Bildiğimiz üzere Google, Nexus 4 ile başlayan Nexus serisi cihazlar ile güzel bir başarı elde etmiş ve pek çok kişinin yeterli seviyede donanım ile birlikte uygun fiyatlı akıllı telefon olmasını sağlamıştı. Üstelik Android güncellemelerini çıktığı ilk günden itibaren alan Nexus cihazlar bu özelliği sayesinde de tercih nedeni olmuştu. Düşük fiyatlı Nexus'lardan sonra bu sene 2 farklı ve gelişmiş akıllı telefon modelini tanıtarak piyasaya süren Google, Nexus 6P alan bazı müşterilerine e-posta göndererek durumu onayladı ve teslimatların geciktiğini belirtti. Bu e-posta ile birlikte kullanıcılara 25 Dolar geri ödeme yapan Google, bir nebze olsun hatasını affetirmeye çalıştı.

Normal şartlarda 27 ve 28 Ekim 2015 olarak belirtilen teslimat sürelerinin gecikmesi konusunu Google onayladı fakat teslimatların neden geciktiği yönünde henüz bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte Nexus 6P satın alan kaç kişinin geç teslimat alacağı da henüz netlik kazanmadı. Gelen e-posta'da Nexus 6P için hem kendilerinin hem de müşterilerinin çok heyecanlı olduğunu fakat istenmeen sebeplerden dolayı telefonun teslimatının beklenenden biraz daha geç tarihte yapılabileceğini dile getirdiler.

Özür olarak 25 Dolar geri ödeme yapan Google, her ne kadar güzel bir hamle yapıyor olsa da amiral gemisi Nexus 6P'nin teslimat gecikmeleri pek hoş bir hamle değil. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan telefon hakkındaki düşüncelerinizi bizlere yazabilirsiniz.

YORUMLAR