Google Glass 2.0 Küllerinden Yeniden Doğuyor

Google Glass 2.0 Küllerinden Yeniden Doğuyor

Google Glass'ın birinci sürümünün yaşadığı talihsizliklerden ders çıkaran Google, Google Glass 2.0’da daha temkinli davranıyor.

Google Glass projesi bir süredir askıdaydı. Google Glass’da İkinci Raunt Glass 2.0’la Başlıyor haberimizde bazı detayları sizlerle paylaşmıştık. Google Glass’ın sorumluluğunun Nest CEO’su Tony Fadell’e devredilmesiyle beraber, beklentiler de büyümüştü. Tony Fadell, iPod'un geliştiricisi ve tasarımcısı olarak tanınıyor.

Fadell sorumluluğu aldığı ilk gün Google Glass’ın ilk tasarımını tamamen çöpe atmasıyla da akıllara yer etti. Fadell’in tasarladığı yeni Google Glass’ın geniş prizma ekrana sahip olacağı, Intel Atom işlemci çekirdeği kullanacağı konuşuluyor. Tony Fadell’in liderliğinde Google Glass 2.0, eskiye oranla çok daha uzun batarya ömrüne sahip olacak ve zorlu hava koşullarında sıkıntısız çalışabilecek. Google Glass 2.0, su ve darbelere dayanıklı bir gövdeyle gelecek.

Öte yandan İtalyan gözlük üreticisi Luxottica’da Google Glass 2.0 projesinin elinden tutuyor. Ray-Ban ve Oakley gibi popüler gözlük markalarının çerçevelerini tasarlayan Luxottica, Google Glass 2.0’ın normal gözlükler kadar rahatça kullanılabilmesi için ergonomik olarak gözlüğü tamamen yeniden yarattığı söyleniyor.

Google Glass 2’nin ne zaman çıkacağı hakkında henüz kesin bir bilgi yok ancak 2015 sonunda bir yılbaşı hediyesi olarak alınabileceği de gelen dedikodular arasında.

Google, Glass İşlemcisini Neden Değiştiriyor?

Google Glass’ın Geri Dönüşü Muhteşem Olacak Gibi

YORUMLAR