Google Glass Artık İnsan Zihnini Okuyabilecek!

Google Glass Artık İnsan Zihnini Okuyabilecek!

Google'ın giyilebilir teknoloji konusunda ustalığını bir adım daha ileri götüren Google Glass bundan sonra yardımcı bir yazılımla zihin okuyabilecek.

Orta seviye bir akıllı telefon parasına alınabilecek Google Glass farklı teknolojileri birleştiren güzel bir ürün. Güzel olmasının yanı sıra sürekli davalar ile başı derde sokma ve kişisel hakları ihlal etme özelliği var. This Place firması tarafından geliştirilmekte olan yeni bir yazılım artık Google Glass'ın zihin okumasına imkan tanıyor. Firmanın MindRDR uygulaması yardımıyla insan zihninin okunulabileceğinden bahsediliyor. İlk olarak Google Glass'da kullanılacak olan bu yazılım beyine temas eden ve gözlüğe takılan ek bir aparat ile çalışıyor. 

Alnınıza temas eden 120 Dolarlık bir EEG cihazı beyninizde dolaşan çeşitli fikirleri dalgalar yardımıyla gözlüğünüze yansıtabiliyor. Bu yazlımın en güzel yanı zihin gücüyle Google Glass'ı kontrol edebilecek olmanız. Evet dilerseniz zihninizden verdiğiniz komut yardımı ile gözlüğün özelliklerini kullanabileceksiniz. Odaklanarak komut verebileceğiniz işlemler sayılamayacak kadar fazla, tabii bu işlem biraz zihninizi yorabilir.

Sosyal Mesaj: Zihin okuma yazılımı da geldiğine göre zamanla filmlerde gördüğümüz tüm teknolojiler hayatımıza karışacak gibi. Umarız insanlığa zararı olmadan ve haklarımızı ihlal etmeden geliştirilen güzel ürünler piyasaya sunulur.

Müziksiz yapmam diyenlere özel ücretsiz bilet imkanı: Yandex Sahne ile Metallica Konserine Bilet Kazanın

YORUMLAR