Google Glass Gitti, Sony SmartEye Glass Geldi

Google Glass Gitti, Sony SmartEye Glass Geldi

CES 2015’te kendini şöyle bir gösteren Sony'nin Google Glass'a cevabı SmartEyeGlass 840 dolarlık fiyatıyla piyasada. Sony akıllı telefonlarla da entegre olabilen gözlük için hemen heyecanlanmayın, bu daha ön sipariş aşaması. Google Glass projesi rafa kaldırıldı. Ancak yaşanan bu tecrübe artık başka firmaların benzer bir ürün tasarlamayacakları anlamına gelmiyor elbette. CES 2015'te kendini kıyıdan köşeden gösteren Sony SmartEyeGlass ürün için ön sipariş almaya başladı. Ön siparişler şimdilik Amerika, İngiltere ve Almanya’dan alınacak ve 10 Mart’ta başlayacak. 

Ön siparişin yanı sıra Sony, bu yeni ürünün geliştirilmek üzere yazılım ve donanım şirketleriyle de paylaşılacağını açıkladı. Bu da ürünün yazılımın açık kaynaklı olduğunun bir işareti olarak algılanabilir.  

Google Glass ile benzer işlevleri olan Sony SmartEyeGlass yenilik olarak cep telefonları ile de entegre olabilme imkanı da sunuyor. Tasarım olarak normal bir güneş gözlüğünden farkı olmayan Sony SmartEyeGlass hazırlanan tanıtım videosuyla sizleri baş başa bırakıyoruz. 

Sony'den Yeni Giyilebilir Kamera

Sony Xperia Z3'e Lollipop Güncellemesi Şubatta

YORUMLAR