Google Glass Gözlüklerine İlk Yasak Seattle'dan Geldi

Google Glass Gözlüklerine İlk Yasak Seattle'dan Geldi

Google’ın geliştirdiği ve Google Glass adıyla anılan gözlükler 2013’e şimdiden damgasını vurdu ve her gün hakkında yapılan onca habere rağmen yepyeni şeylerle karşılaşmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz sene Google tarafından düzenlenen bir etkinlikte tüm yetenekleri ortaya koyulan gözlüklerin ortaya çıkaracağı sorunlar hakkında da çeşitli tartışmalar elbette teknoloji dünyasındaki yerini almaya başlamıştı.

Bu tartışmalar şimdiye dek gerçek bir eyleme dökülmemişti ancak ABD’nin Seattle şehrindeki “The 5 Point” adlı barın, Google Glass takan müşterilerin bara alınmayacağını ilan etmesi ile işler farklı bir boyuta geçti. Zira teknoloji harikası gözlükleri dünyada sadece Google yöneticileri ve bir kaç seçilmiş geliştirici takabiliyor. Ürün henüz piyasaya çıkmadan gerçekleştirilen bu yasak pek çokları tarafından oldukça garipsendi.

Ancak Amazon şirketine yakınlığı ile bilinen barın çoğu zaman teknoloji çalışanları tarafından ziyaret edilmesi bu kararın temel dayanaklarından bir tanesi. Barın sahibi Dave Meinert, özellikle yazılım geliştiriciler ve teknoloji çalışanlarının barlarına dinlenmek için geldiklerini, gizlice kayda alınma riskini ve endişesini taşımamaları için böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Google Glass insanları kıyafetlerinden tanıyabiliyor

YORUMLAR