Google Glass İçin Uygulamalar Ortaya Çıkıyor

Google Glass İçin Uygulamalar Ortaya Çıkıyor

Google Glass gözlüklerin piyasaya sürülmesine kalan zaman giderek azalıyor ve ürün satışa sunulmaya yaklaştıkça her gün yepyeni bilgilerle karşımıza çıkıyor. Yeni özellikler, tasarımlar, haberler ve fiyat bilgilerinin yanında bu sefer de Google Glass ile birlikte kullanılabilecek uygulamalar ortaya çıktı. Elbette bu uygulamalar giderek artacaklar ancak kullanıma hazır olanlara kısaca göz atmak gerekirse Google Glass'ı bekleyenler için iyi haberler var.

The New York Times: Google Glass kullanıcıları en son haberlere kısa bilgi kartları ile gözlükleri üzerinden ulaşabilecekler. Google Now servisindekine benzer bir kart sistemiyle çalışacak olan haber uygulamasının tüm dillerdeki diğer haber siteleri için örnek olması bekleniyor.

Evernote: Fotoğraflarınızı Skitch ile paylaşmak için Evernote'u kullanabilecek ve notlarınıza, ajandanıza ve işinizle ilgili tüm diğer bilgilerde akıllı telefonunuzdaki gibi Evernote'u kullanabileceksiniz.

Gmail: Google'ın popüler e-posta servisi Gmail'in de Google Glass'ın dışında kalması elbette beklenemezdi. Önemli e-postalarda sizi özellikle bilgilendirebilecek olan Gmail uygulaması aynı zamanda sesli tanıma özelliğini kullanarak cevap yazmanıza da olanak verecek.

Path: Her ne kadar ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmasa da Path da sık kullanılan ve sadece mobil kullanıcılara özel bir sosyal medya uygulaması. Google Glass üzerinden uygulamayı kullanarak arkadaşlarınızın en son durum güncellemeleri ve fotoğraflarına ulaşabileceksiniz.

Google'ın büyük projesi Glass'a işlevsel daha fazla uygulama eklenmesi ile gözlüklerin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olması şimdilik neredeyse kesin görünüyor. Ürünün çıkışına az bir süre kala tüm teknoloji meraklılarına cihazla ilgili bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Samsung'dan gizemli Galaxy S4 fotoğrafı yayınlandı

YORUMLAR