Google, Glass İşlemcisini Neden Değiştiriyor?

Google, Glass İşlemcisini Neden Değiştiriyor?

2015 yılına yeni bir hamle yaparak zayıflayan pazarını güçlendirmek isteyen Google Glass, Texas Instruments menşeli işlemci yerine Intel ile yola devam etme kararı aldı.

2015 yılından itibaren Intel, Google Glass ara yüzünü yönetmeye başlayacak. Bunun en önemli sebeplerinden biri olarak Intel’in giyilebilir cihazlar pazarına girmeyi çok istemesi olarak gösteriliyor. Intel 2014 yılının başlarında giyilebilir teknolojiler üreten Basis Science isimli bir şirketi de bünyesine katmıştı. 

Intel Google ile ilk defa iş birliği yapmıyor. Daha önce Nexus telefonlarda, kendi kendine gidebilen arabalarda hep Intel işlemci imzasına rastlamak mümkün. Her iki şirket 2011 yılından beri uyumlu bir ortaklık sergiliyorlar. 

Google ARGE laboratuvarlarından gelen uyumlara göre; Intel’in Google Glass’ı desteklemeye başlamasıyla beraber ürün cerrahi ve mimari alanlarda da kullanılmaya başlanacak. Intel ve Google geleceği şekillendirecek daha pek çok proje üzerinde birlikteliklerini sürdüreceklerini de açıkladılar. 

Intel Google Glass üzerinde şimdiye kadar ürettiği en küçük işlemcilerden olan Intel MICA (My Intelligent Communication Acceessory) teknolojisine benzeyen bir işlemci kullanacak. 

Google Glass’ın Başı Dertte

Google Glass Seyahatseverleri Uygulamalarla Tavlıyor

YORUMLAR