Google Glass Seyahatseverleri Uygulamalarla Tavlıyor

Google Glass Seyahatseverleri Uygulamalarla Tavlıyor

Google'ın devrim niteliğindeki ürünü Google Glass gezginlerin ilgisini çekecek yeni uygulamaları bünyesine katmaya başladı. Teknoloji devi, Foursquare ve OpenTable gibi uygulamalarla gezgin kullanıcıları tavlayacak gibi duruyor.

Google Glass tanıtımından bu yana yasaklar, rekabet heberleri, güvenlik açığı, işbirlikleri ile gündemden hiç düşmedi. Geçtiğimiz günlerde ABD'de artık herkese satılabileceği haberinin ardından attığı adımları da duyuran Google, gezginlere yönelik uygulamalarla yaptığı işbirliklerini de duyurdu. Daha önce bir arttırılmış gerçeklik uygulaması olarak bilinen, kullanıcıya bilmediği bir dilde yazılmış işaretle karşılaştığında hızlıca kendi diline çevrilmiş halini gösteren Word Lens, Glass'ta denenmiş, başarılı olmuştu. Şimdi de Foursquare entegrasyonu sayesinde kullanıcı check-in yapmak istediğini söyleyecek, uygulama onun için etraftaki mekanları sıralayacak. Ayrıca OpenTable uygulamasını da barındıran Glass, kullanıcıya çevresinde gidebileceği restoranları sıralayıp kolayca rezervasyon yapma olanağı sunacak, varsa daha önce yapılan rezervasyonları gösterecek. 

Kullanıcıyla teknoloji arasındaki bariyerleri kaldırma vizyonuyla Glass'ta ilerleyen Google, ihtiyacınız olan tüm işlemleri aynı anda gerçekleştirme kapasitesine sahip bir eşzamanlı kontrol üzerinde çalışarak uygulamaların birbiriyle konuşturulmasını da hedefliyor. Böylece filmlerde gördüğümüz bilim kurgu olguları hayaldi, gerçek oluyor.

Google Glass Aksesuarları Göründü

YORUMLAR