Google Glass Web Tarayıcısına Kavuştu

Google Glass Web Tarayıcısına Kavuştu

Giyilebilir teknolojinin öncü ismi Google Glass yazılım güncellemeleri ile yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son güncelleme yeni sesli komutlar, tam donanımlı web tarayıcısı ve yeni paylaşım özellikleri içeriyor.

Çok yeni bir teknoloji olan, hala alışamadığımız Google Glass için birçok uygulama geliştirildi. Twitter, Facebook, YouTube uygulamaları ve dahası.. Ancak son teknoloji cihaz, sahiplerine web deneyimi sunmuyordu. Son güncelleme ile birlikte bu eksiklik giderildi. Google Glass sahipleri artık web sitelerini gezebilecek. Ayrıca cihaz sesli mesaj okuma, arama yanıtlama için kullanacağınız sesli komutlar ve paylaşım gibi yeni özellikleri destekliyor. Bu yılın başlarında kaşiflere gönderilen Glass modeli akıllı telefonunuza bağlanabiliyor. Telefonunuza mesaj geldiğinde Glass, mesajı sağ gözünüzün üstündeki minyatür ekranda görüntülüyor ve mesajı size sesli olarak okuyabiliyor.

Güncelleme ile Glass’a kazandırılan dahili kamera uygulaması fotoğraf çekme ve “Tamam Glass, Erkan ile paylaş” komutunu kullanarak arkadaşlarınızla paylaşma imkanı sunuyor. Glass’ın web tarayıcısına kaydırma, gezinme, yakınlaştırma, tıklama fonksiyonları yüklenmiş.

Güncellemelerin tümü önümüzdeki birkaç gün içerisinde Glass ürününe gönderilecek.

Microsoft, Altın Krom Kaplama XBOX 360 Kontrolörünü Duyurdu

YORUMLAR