Google Glass’ın Başı Dertte

New York, San Francisco ve Los Angeles gibi önemli merkezlerde oluşturulan Google Glass servis noktaları kapılarını kapatıyor.

Google Glass’ın Başı Dertte

Geçtiğimiz birkaç hafta Google için pek de iyi geçmedi. Firefox’un anlaşmasını tamamlayarak, arama motoru olarak tercihini Yahoo’dan yana yapması ile gelen gelişmeler Google kampüsünü sıkıntıya sokuyor. Yaşanan dijital talihsizliklerin üzerine bir kötü haber de Google Glass cephesinden geldi.

New York, San Francisco ve Los Angeles gibi önemli merkezlerde oluşturulan Google Glass servis noktaları kapılarını tek tek kapatıyor. Bu noktalarda Google Glass kullanıcıları cihazları hakkında her türlü desteği alabiliyorlardı. Gelen haberler, servis noktalarının artık Google Glass sahiplerine randevu vermediği ve hali hazırda servis bekleyen tüketici sayısını yavaş yavaş erittiği yönünde.

Bir iyi bir de kötü haber

Aslında Google en başından beri bu tür servis noktalarının geçici olarak kurulduğunu söylüyordu. Ancak satışların beklendiği gibi gitmemesinden dolayı servis noktaları 2015 yılını görmeden kapanmış olacaklar.

Öte yandan Google Glass sahibi olmak isteyenler ya da cihazlarına servis beklentisi içinde olanlar, bu ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamaya devam edebilecekler. Google basın sözcüleri kapanan servis noktaları hakkında basına henüz bir bilgi vermedi. Önümüzde ki haftalarda konuyla ilgili bir güncelleme olursa sizinle sayfalarımızdan paylaşacağız.

Google Glass Hacklendi

Geleneksel Tasarımlı Google Glass Geliyor

YORUMLAR