Google Glass’ın Geri Dönüşü Muhteşem Olacak Gibi

Google Glass’ın Geri Dönüşü Muhteşem Olacak Gibi

Google Glass projesinin başına iPod’un tasarımcısı Tony Fadell getirildi. Bu haberle anlıyoruz ki Google Glass projesi raflarda uzun süre beklemeyecek. O Bildiğimiz Google Glass Artık Yok haberimizin üzerinden henüz bir ay geçti. Haberimizin sonunda 'bu bir son olamayabilir' demiştik. Olmadı da.  Google Glass'ın yeni sürümünün mucit, tasarımcı ve girişimci Tony Fadell denetiminde yeniden geliştirilmeye başlandığı haberi geldi.

Tony Fadell iPod'un geliştiricisi ve tasarımcısı. Bu yüzden kendisinden bir mucize beklenebilir. Öte yandan yeni Google Glass’ın prototipinin belli seçilmiş bazı Google ortaklarına gönderildiği de gelen dedikodular arasında.

Zamanında dünyaya iPod'u tanıtan Fadell şimdi de kendisini Google Glass'a adamış durumda. Lakin Fadell'in ilk işi bir önceki Google Glass’ı çöp tenekesine atmak oldu. Yeni prototip yeni Glass AR-GE grubundan gelse de tahminler bir önceki tasarımdan arta kalanların üzerinden devam edileceği yönünde.

Birinci sürüm Google Glass bir türlü tüketiciyle barışık bir pazar döngüsüne girememişti.  Google Glass’ın, Google X projeleri kapsamında geliştirilmesi muhtemel başka bir projeyle entegre olabileceği de konuşuluyordu. Muhtemelen bu proje Tony Fadell ile başlatılmış durumda.

O Bildiğimiz Google Glass Artık Yok

Google Glass’ın Başı Dertte

 

YORUMLAR