Google Glass’ın Yüzleştiği Dört Büyük Sorun

Google Glass’ın Yüzleştiği Dört Büyük Sorun

Google Glass, kendini ana ürüne dönüştürmek için üstesinden gelmesi gereken dört büyük sorunla yüzleşiyor.

Google Glass, akıllı telefonlarımızın yerini alacak mı? Yoksa bu, Google’ın tarihinde büyük bir başarısızlık mı olacak? Sadece tek bir şeyden emin olabiliriz: Google Glass, inişli çıkışlı bir yolculuk içinde.

Google Glass, özellikle geliştiricilerin onun için daha fazla uygulama geliştirmesiyle harika bir potansiyele sahip oldu. Google yine de, cihazın kitle tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi konusunda büyük bir mücadele ile karşı karşıya. Sadece “gelecek” olması, onun halk tarafından benimsenmesi gerektiği anlamına gelmez. Bu yüzden Glass gizlilik, tarz, kullanılabilirlik ve risk olmak üzere dört büyük engeli aşmak zorunda.

Google Glass, büyümekte olan bir gizlilik sorunudur. Üstüne kamera monte edilmiş bir cihazı başınızda taşıyacağınızdan söz ediliyor.  Bu yüzden insanların Glass konusundaki düşünceleri onu henüz denemeden olumsuz hale geliyor. Dolayısıyla Google’ın, insanların gizli alanlarına girmeyeceği konusunda öncelikle bir güven vermesi gerekiyor.

Google Glass versiyonu herhangi bir tasarım ödülü alacak bir cihaz değil. Elbette Glass sadece bir prototip. Yine de Glass, 2014’te pazarı vurduğunda insanlar onu giymekten çekinmemeli. İdeal olarak Glass bir durum sembolü olmalı. Şanslı olarak Google, yeni tasarımlarını test etmek için Warby Parker ile çalıştığını duyurdu. Glass’ın esas görünümüne kavuşması için uzun bir yolu varmış gibi görünüyor.

Glass’ı kullanmayı öğrenmenin uzun sürmesi de kullanıcı açısından dezavantaj oluşturmakta. Glass gerçekten çok yeni ve şaşırtıcı bir cihaz fakat arayüzünün bir akıllı telefonun ya da bilgisayarın arayüzüne benzemiyor olması kullanıcıların işini zorlaştırmakta.

Çoğu insanın Glass’tan haberdar olmaması da bir korku oluşturan başka bir etken. Akıllı telefon sahibi olmayan insanların Glass’ı gördüklerinde şaşırması, bu cihazın fotoğraf ve video çekebilen nitelikte olmasının onları endişelendirmesi de muhtemel.

Google Translate Her Gün 200 Milyon Kişi Tarafından Kullanılıyor

YORUMLAR