Google Glass'ını Satanlara Ceza

Google Glass'ını Satanlara Ceza

Google Glass'ın bu hafta geliştiriciler için hazırlanan Google Glass Explorer sürümünün gönderilmeye başlandığını sizlere aktarmıştık. 1500 dolardan satışa sunulan ve uygulama geliştiricilerin cihaza erkenden ulaşarak uygulama planlarını gerçekleştirmeleri için hazırlanan bu sürümü alanlar şimdiden çalışmalara başladılar ancak eline geçer geçmez Google Glass'ını satmayı amaçlayan Philadelphia'lı bir geliştirici olduğu farkedildi.

eBay üzerinden cihazını satmayı amaçlayan bu geliştiricinin açık arttırmada 95.300 dolara kadar teklif aldığı ve bu sırada Google'ın cihaza dair hazırladığı kullanım sözleşmesinde geçen şu maddeleri gördüğü ortaya çıktı.

"Cihazınızı bir başkasına satamaz, ödünç veremez ve transfer edemezsiniz. Eğer bu işlemleri Google'ın onayı olmadan gerçekleştirirseniz, Google cihazınızı kapatma hakkına sahiptir ve ne siz ne de cihazı yetkisiz alan kişi herhangi bir para iadesi, ürün desteği ya da garanti bekleyemez."

Maddeleri görür görmez hem kendisinin hem de alıcının bir sorun yaşamaması için açık arttırmayı durduran "Ed" adındaki geliştiricinin konu hakkındaki görüşleri ise şu şekilde:

"Bunun hiç bir anlamı yok, ürün için 1500 dolar ödüyorum ve bu benim malımdır. Neden yeniden satamıyorum?"

Burada özellikle belirtmek gerek ki Google ürünü satarken ve dağıtırken böyle kısıtlamaların yer alacağından bahsetmemişti ve eminim ki tüm cihazı alanlar bu duruma biraz şüphe ile yaklaşıyorlardır.

LG kavisli televizyonlarını piyasaya sürüyor

YORUMLAR