Google, Gmail'de Yaşanan Gecikme Problemini Doğruladı

Google, Gmail'de Yaşanan Gecikme Problemini Doğruladı

Gmail kullanıcısı iseniz ve bir süredir e-posta'larınız geç geliyor veya hiç gelmiyorsa bu şuan için sadece sizin probleminiz değil. Google, pazartesi günü yaptığı açıklamada bir süredir kullanıcıların e-posta alımlarında problem olduğunu doğruladı.

Platform ile ilgili bir problem olduğunu açıklayan Google yetkilileri, problemi çözmek içinde ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. Gmail servisinin sitesinde belirtilen bilgilere göre kullanıcıların yüzde 50'sinden daha azının problem yaşadığı belirtildi. Fakat problemin ilk ortaya çıktığı anda bu rakam çok daha yüksek oranda Gmail kullanıcısını etkiliyordu.

Problem yaşayan kullanıcıların oranı son yapılan çalışmalar ile birlikte yaklaşık olarak yüzde 2.5 civarına düştü. Problemle ilgili çalışmalar devam ederken en kısa süre içerisinde tamamen çözülmesi bekleniyor.

Şanssız kullanıcılar arasında olarak hala problemi yaşıyorsanız muhtemelen bir süre sonra probleminiz giderilmiş olacak. Yüzde 2'si bile gayet yüksek rakamlara denk gelen Gmail servisinde yaşanan bu tür büyük sorunlar kullanıcıların işlerini kötü etkileyebilir. Bu yüzden Google problem ile çalışmalarını hızlı olarak devam ettiriyor.

Google Chrome'mu, Internet Explorer'mı, Mozilla Firofox'mu?

YORUMLAR