Google+ Gömülü İçerik Özelliğini Tanıttı

Google+ Gömülü İçerik Özelliğini Tanıttı

Google+ dün yaptığı açıklamada, blogcular ve içerik üreticilerine kendi sitelerinde Google+ üzerindeki içerikleri gömülü olarak koyma imkanı tanıyan yeni embed özelliğiyle birlikte birkaç ekstra özelliği tanıttı.

Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar Google+ üzerinde beğendikleri ve paylaşmak istedikleri haberleri kendi kişisel bloglarında ve sayfalarında gömülü olarak paylaşabilecekler. Google+ üzerindeki haberin altındaki ''embed post'' seçeneğine tıklayarak gerekli kodu kopyalayıp yapıştırdıktan sonra içeriğin içindeki yazı ve fotoğraflar ile birlikte kendi sayfasında yayınlayabilecek.

Google+' ın blog yazısındaki açıklamasına göre, herhangi bir içerik başka bir site üzerine gömüldüğünde tamamen interaktif olmaya devam edecek. Bunun anlamı kullanıcıların başka site üzerindende içeriği +1'leyebilir, yorum yapabilir veya içeriğin yazarını takip edebilir.

Bir süredir belirli kişiler ile test edilen özellik şuan tüm kullanıcılar için açılarak hizmete sunuldu. Bu özellik ile birlikte hem Google+ kullanımı hemde kullanıcıların çevrelerinin daha hızlı büyüyeceği tahmin ediliyor.

Diğer bir yeni özellik ise içerik hazırlayan kişiler için büyük kolaylık sağlayabilir. Yazarlar Google+ hesabı ile WordPress ve Typepad'e giriş yaparlarsa içerikleri otomatik olarak Google+ profilleri üzerinde yayınlanacak. Şuan için sadece 2 platformu destekleyen özellik için Google+ desteklenen site sayısının  ilerleyen dönemlerde artacağını belirtti.

Facebook'un geçtiğimiz ay açıkladığı gömülü içerik özelliğinden 1 ay sonra Google+'ında aynı özelliği açıklaması sosyal medyadaki rekabetin son hızda devam ettiğini gözler önüne seriyor.

En Kullanışlı ve Yararlı Google Chrome Eklentileri

YORUMLAR