Google, Gönderilen E-postayı Durdurma Özelliğini Resmileştirdi

Google, Gönderilen E-postayı Durdurma Özelliğini Resmileştirdi

Bir e-postayı gönderdiğiniz anda pişman olduğunuz anlar olmuştur. Gmail artık sizi bu dertten resmen kurtarıyor.

"Resmen" diyoruz çünkü bir süredir beta aşamasındaki gönderileri iletiyi iptal etme seçeneği, artık sürekli olarak hizmete girdi. Böylelikle gönderdiğiniz iletileri geri alabilme ve düzeltme, ya da tamamen silme şansına sahip oluyorsunuz.

Özellikle kurumsal yazışmalarda ya da satış ve pazarlamada son derece faydalı olabileceğini düşündüğümüz bu küçük seçenek aslında hayat kurtaran bir özellik. Birincisi 30 saniyeye kadar geri çekme şansına sahip oluyorsunuz, ikincisi pişman olduğunuz bir gönderinin arkasından karalar bağlayıp özür turlarına da çıkmak zorunda kalmıyorsunuz.

Gmail ayarlar menüsünden giderek ulaşabileceğiniz aşağıdaki seçeneği aktive etmek sizi oldukça rahatlatacaktır. Hemen yolu tekrar tarif edelim; Gmail / Ayarlar / Genel sekmesini takip ederek, gelen sayfada aşağıda resmini gösterdiğimiz satırı bulup, istediğiniz zamanlamayı vererek kayıt etmeniz yeterli.

Aynı seçenek mobil cihazlar üzerinde Google Inbox ve Gmail’de de yine ayarlar kısmında “Göndermeden Önce Onayla” seçeneği olarak sunuluyor. Böylece e-postanızı göndermeden bir kez daha kontrol edebiliyorsunuz. 

Yeni Gelen Kutunuzla Tanışın: Inbox

Google Inbox Tanıtım Videosu

YORUMLAR