Google Görsel Arama Sonuçları Yenileniyor

Şirket gün içerisinde birçok kişinin kullandığı bu servise yeni özellikler daha ekliyor. Şirketin görsel arama sonuçlarında ilk bakışta çok fazla detaya ulaşmak mümkün değil.

Google tarafından en fazla geliştirilen sistemlerden birisi de hiç şüphesiz görsel aramalardır. Kuruluş bu çok fazla kullanılan özelliğe yeni güncellemeler getiriyor. İşte haberimizin detayları.

İnternete erişimi olan milyarlarca insan farkında olarak ya da olmayarak birçok farklı Google servisini tercih ediyor. Gün içerisinde Gmail’i, YouTube’u ve Google Fotoğraflar’ı birçok kez seçiyoruz. Gündelik hayatlarımızda Google’ın en çok kullandığımız servisi hiç şüphesiz arama hizmetidir.

Google görsel arama sonuçları güncelleniyor

Aradığımız şey her ne olursa olsun başvurduğumuz ilk kaynaklardan bir tanesi Google'dır. Görsel seçimlerinde kullandığımız kaynaklardan önemli bir bölümü oluşturan Google görseller yenileniyor.

Şirket gün içerisinde birçok kişinin kullandığı bu servisine yeni özellikler daha ekliyor. Şirketin görsel arama sonuçlarında ilk bakışta çok fazla detaya ulaşmak mümkün değil. Tüm sonuçlarıa her görselin sol alt tarafında boyut bulunuyor. Ancak kaynak sayfanın başlığını ve URL adresini fark etmeniz mümkün.

Şirket, bu hafta başlayarak masaüstü görsel aramalarda kaynak görselle ilgili daha çok bilgi verecek. Google, görsellerin boyutlarının olduğu kısma kaynak görselin ne olduğuyla ilgili farklı ikonlar getirmek istiyor.

YORUMLAR