Google Hacklenen Web Sitelerine Destek Oluyor

Google Hacklenen Web Sitelerine Destek Oluyor

Son zamanlarda pek çok web sitesinin arka arkaya hacklenmesi Google'ın da dikkatini çekmiş olacak ki teknoloji devi web sitesi ele geçirilen site sahipleri için yardım oluşturacak bir kaynak meydana getirmiş durumda. Özellikle internetteki bilgi kayıplarına neden olan hacklenme olaylarının Google'ın bir bilgi derleyicisi olma durumuna tehdit oluşturduğu akla getirildiğinde Google için beklenmedik bir hareket olmadığını söyleyebiliriz.

"Help for Hacket Sites" adı altında açılan destek sayfalarında webmasterların işine yarayabilecek bir düzine makale ve video yer alıyor. Böylece ele geçirilen web sitelerinin nasıl geri alınabileceğine ve gelecekte nasıl korunabileceklerine dair verilen bu bilgilerin her gün binlercesi gerçekleşen siber suçlara karşı bir nebze de olsa çözüm olması bekleniyor.

Ayrıca görünür hacklenmelerin haricinde web sitelerine sokulan kodlar ile fark ettirmeden ziyaretçilerin bilgilerini toplayan gizli yazılımlara dair de açık verilmemesi için çeşitli bilgilerin yer aldığı bu hizmetin özellikle amatör internet sitesi sahipleri tarafından benimseneceği kesin.

Eğer Google'ın şimdilik sadece İngilizce olarak yayınlanan bu hizmetini ziyaret etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Microsoft Hotmail ve Outlook servislerinde sorunlar var

YORUMLAR