Google Hakkında Çok Ağır İddialar Var, Doğruysa Dünya Bir Skandal ile Karşı Karşıya

Google Hakkında Çok Ağır İddialar Var, Doğruysa Dünya Bir Skandal ile Karşı Karşıya

WikiLeaks’in kurucusu ve dünyada gizli bir şey kalmamasına and içmiş bir kişilik olan Julian Assange, Google hakkında çok ağır konuştu.

Assange, Google'ın bilgi akışını kontrol eden derin bir siyasi operasyon olduğunu bildirdi. Julian Assange’ın iddiasına göre, Google hiç de göründüğü gibi bir teknoloji şirketi değil. Aksine bilgi akışını kontrol eden sanılandan çok daha derin işlere bulaşmış bir siyasi operasyon merkezi. Assange’ın iddiasına göre, Google büyüdükçe yaptığı yasadışı işleri yasallaştırmayı da başarabiliyor.

Julian Assange, Google'ın şirket değilmiş gibi davranmaya çalıştığını ve günlük hayatın her alanına sızdığını belirtti. Google’ın büyüme ve gelişen şirketleri bünyesine katma arzusunun doyurulamaz olduğunu belirtti. Google'ın buluş yapan bir şirket olmadığını, başka şirketleri yutarak onların buluşlarını değerlendirdiğini belirten Assange, şirketin 8 insansız hava aracı şirketini satın aldığını ve bu alandaki başka şirketleri de satın almakta olmasını buna örnek gösterdi.

Bunların yanı sıra Assange, Google'ın Android aracılığıyla telefonlarda da egemenlik sağladığını belirtti. Android işletim sisteminin kullanıcı verilerini işlediğini ve tüm kullanıcıları fişlediğini savundu.

Meraklısına Julian Assange kimdir?

1971 doğumlu Julian Assange, bir internet aktivisti olmakla beraber aynı zamanda Wikileaks adlı internet sitesinin editörü ve basın sözcüsü olarak tanınıyor. Julian Assange, 'Yönetişim Olarak Komploculuk' başlıklı makalesinde, bilgi sızdırılması ve bu bilginin gizli tutulması sayesinde hüküm süren ve halkını temsil etmeyen yönetimlerin nasıl yıkılabileceğini anlatarak ün kazanmıştı. Assange “Radikal demokrasi kavramının” savunucularındandır. Kurucusu olduğu WikiLeaks, Küba'daki Amerikan üssü Guantanamo'da esirlere yapılan kötü muameleyi, Kenya'daki yargısız infazları, Afganistan ve Irak Savaşı'ndaki sivil ölümleri ispat eden dair belgeler yayınlamıştı. Ayrıca hükümetler arası gizli yazışmaları ve kara para trafiğini de ortaya çıkarmıştı. 

Hacklenmekten Beter: WikiLeaks, Sony'den Çalınan Tüm Belgeleri Yayınladı

Hükümetlerin Bilgisayarlarımızı İzlemekte Kullandığı 10 Temel Yöntem

YORUMLAR