Google Hangouts 2020'de Kapatılacak

Google Hangouts HD Oluyor

Google'ın ilk olarak 2013 yılında başlattığı sohbet uygulaması olan Hangouts'un 2020 yılında sonlandırılacağı gelen söylentiler arasında.

9to5Google’dan yapılan açıklamaya göre; 2020 yılında Google, Hangouts'u tamamıyla silmeyecek. Sadece normal kullanıcılara kapalı hale getirecek. Google'ın kurumsal müşterilerine yönelik hizmeti olan G Suite’in bir parçası olarak Hangouts kullanılmaya devam edilebilecek. Google tarafından henüz net bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle 2020 yılında Hangouts silinecek mi silinmeyecek mi ya da ne gibi değişiklikler olacak henüz netlik kazanmış değil.

Aslına bakarsanız, bu haber çok da şaşırtıcı sayılmaz. Google, birçok mesajlaşma uygulamasını piyasaya sunması nedeniyle sürekli eleştiriliyor. Hangouts, bir süredir herhangi bir güncelleme ve yazılım üzerinde çalışmalar yapmıyor. Birçok kullanıcı uygulamanın ölmüş olduğunu söyleyerek hata bildiriminde bulunuyor. Google ilerleyen zamanlarda ne gibi bir yol izleyecek bilinmiyor.

Google, 2016 yılında Hangouts'a işletme alanında kullanım için yeniden odaklandığını duyurmuştu ve ardından Mart 2017 yılında görüntülü sohbet platformu olan Hangouts Chat ve Hangouts Meet şeklinde iki yeni hizmeti kullanıma sunmuştu. 2020 yılında bu iki yeni yazılıma ne olacağı hakkında henüz net açıklamalar yok. Peki ya sizler Google'ın Hangouts'u 2020 yılında kullanıma kapatacak olması olasılığı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.